Wall Bag Çalışması

brucelee_wallbag_001WT WALLBAG ÇALIŞMASI

 

Wallbag’inizi duvara asmadan önce arkasına muşamba ya da halı benzeri, sürtünmeyi engelleyecek bir parça koyun.

 

En üst bölmeyi , WT duruşundaki omuz yüksekliğinize gelecek şekilde asın. Ve bu bölmeye çok sert kuru fasulye ile doldurun. İkinci ve üçüncü bölmeleri ise kuru kum ile doldurun. Çok iyi elenmiş kum kullanmayın çünkü yumrukladığınızda çıkan toz ciğerlerinize zarar verebilir. Renkli kum kullanmayın , bu kum terlediğinizde elinizde leke bırakabilir.

Nemli, ıslak wallbag’i asla yumruklamayın. Ve asla wallbag’inizin içini yuvarlak taneler (nohut vb) ile doldurmayın, elinizi sakatlayabilirsiniz.

 

Yumruklamaya başladığınızda çalışmanızı kısa sürede sertleştirmeyin.Bu durum üçüncü ve küçük parmağınız arasının tahriş olmasına neden olur. Çalışmada yumruklarınız sürekli merkeze gitmeye başladığında, arasıra iki yumruğunuzu aynı pozisyona getirin, paralel tutup, wallbag’in dışında duvara değecek şekilde yavaşça sallayın.

 

Wallbag’e düz yumruk atın ve sadece yumruğunuzu kontaktan sonra düzenli olarak yükseltin. Bu küçük parmağınızı aşırı güce maruz kalmaktan koruyacaktır.

 

Duruşunuzu bozmayın ve yumruklarınızı yavaş yavaş sertleştirin, yumruklarınızı geri çekmeyin, relaks olun. Yan yumruk çalışmasında yan duruşa geçin. Ağırlık olan bacağınızın tarafıyla yumruk atın ve yumruğunuz temas ettiğinde bileğinizi biraz çevirin, elin arkasıyla değil. Yumruğunuzu sonuna kadar uzatmayın, unutmayın ki her yumruk birkaç inch’liktir. Düz yumruğa iyice alışıncaya dek wallbag ile dönen yumruk çalışması yapmayın , çünkü ellerinizi çizme ve tahriş etme riski vardır.

 

Çalışmadan sonra her zaman ellerinize masaj yapın ve havaya boşta 100 tam yumruk yapın. Wallbag ile çalışmadan sonraki bir saat için elerinizi kuru ve sıcak tutmaya özen gösterin.

Related posts